Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Arkeoloji Ve Müzecilik Bölümü

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Arkeoloji Ve Müzecilik Fakültesi

Mesleğini etik kurallara uygun olarak yerine getiren, disiplinli ve güvenilir mezunlar yetiştiriyor.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Arkeoloji Ve Müzecilik Fakültesi

Arkeoloji ve müzecilik, küresel anlamda çalışabileceğiniz, hem çok zevkli, hem de zengin mesleklerden biridir. Tarihle içiçe, birçok dünya ülkesinde zevkli ve önemli mevkilerde kariyer yapabileceğiniz bu meslek için seçkin eğitim şansını ise Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Arkeoloji ve Müzecilik Bölümü’nde yakalayabilirsiniz. Ülkemizde arkeolojik anlamda ne kadar zengin olduğumuz malum. Üniversitenin arkeoloji ve müzecilik bölümü’nden mezun olarak, ülkemizde çok çeşitli arkeolojik ve turistik alanlarda çalışabilirsiniz. Ayrıca, dünya ülkelerinde de kariyer yapma imkanınız olur.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Arkeoloji ve Müzecilik Bölümü

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Arkeoloji ve Müzecilik bölümü eğitimi almak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezlerini ziyaret edebilir kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Seçkin akademik isimler eğitmen olarak hizmet sunmaktadır. Bu kişiler, önemli kazılara katılmış, müzecilik anlamında, hem ülkede, hem de birçok yabancı ülkede önemli çalışmalara imza atmış isimlerdir. Ayrıca, arkeoloji ve müzecilik bölümü, öğrencilerin teorik ve pratik anlamda mükemmel şekilde eğitim almalarını sağlayacak altyapıya sahiptir.

Üniversite Bologna kriterlerine uygun olarak eğitim sunmaktadır. Öğrenciler kendilerine Avrupa Ülkeleri’nde çalışma olanakları sunan mavi diplomaları ile mezun olmaktadırlar. Europass son derece özel ve her okulun veremediği bir diplomadır. Bu diplomaya sahip olduğunuzda, sadece Ukrayna’da ya da ülkemizde değil, aynı zamanda, AB ülkelerinde de çalışabilirsiniz. Üniversitenin diplomaları ülkemizde de kabul edilmektedir.

Arkeoloji ve müzecilik bölümü, üniversitenin en aktif bölümlerinden biridir. Öğrenciler sık sık müzecilik alanında çalışmalara katılırlar. Arkeolojik çalışmalara, kazılara katılarak pratik anlamda eğitim alırlar. Arkeoloji ve müzecilik bölümünde eğitim dört yıl sürmektedir. Eğitim dili Rusça olarak belirlenmiştir. Yurtdışından gelen öğrenciler bu dili öğrenmek için ilk sene hazırlık sınıfında eğitim alırlar. Lisans senelerini tamamlayan Türk öğrenciler, tercih etmeleri durumunda, yüksek lisans yani master için başvurabilirler. Doktora eğitimi için de üniversitenin arkeoloji ve müzecilik bölümü tercih edebilirsiniz.

Sadece yüksek lisans ya da doktora eğitimi için de arkeoloji ve müzecilik bölümünde eğitim imkanı sizleri bekliyor. Ülkemizde bu alanda eğitim veren bir üniversiteden mezun olduktan sonra, devam eğitimleriniz için arkeoloji ve müzecilik bölümüne başvurabilirsiniz. Lisans tamamlama imkanları da Türk öğrencilere, arkeoloji ve müzecilik bölümünde sizlere yani Türk öğrencilerimize sunulan imkanlardan biridir. Tüm bu eğitim fırsatlarını değerlendirmelisiniz. Bu şekilde, gerçekten çok seçkin ve uluslararası statüde olan bir üniversiteden diploma alma şansınız olacaktır. Zaman geçirmeden Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Şubeleri’mizden yardım ve bilgi alın.

Arkeoloji ve müzecilik bölümü mükemmel eğitimi ve uluslararası alanda geçerli diploması ile sizleri bekliyor. En başarılı kariyer imkanlarını yakalama şansı, masrafları da yüksek olmayan bu üniversitede sizinle olacak. Tek yapmanız gereken, şubelerimizle iletişime geçmek ve bilgi almak. Bundan sonra, size her konuda yardımcı olarak profesyonel öğrenci danışmanlarımızla en doğru seçimleri yapacaksınız.

#kievtarasshevchenkoüniversitesi #kievtarasşevçenkoüniversitesi #kievtıp #kievdetıp #ukraynadatıp #yurtdışındatıpeğitimi #kievtıpfakültesi #kiev #kievüniversiteleri #kievdeüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #arkeolojivemüzecilik

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!