Ukrayna Sanayisi

Ukrayna Sanayisi

Sanatsal etkinliklere, sergilere, konserlere, tiyatro gösterilerine büyük önem veren Ukrayna Kiev’de sanayi de gelişmiştir.

İçindekiler

Ukrayna Sanayisi

Ukrayna insanı iyi bir mimari oluşturmuştur.

11. yy’dan 18.yy’a kadar yapılmış olan anıtlar tüm Ukrayna’da görülebilmektedir. Sanayi de gelişmiştir. Uzay, roket mühendisliği, uçak ve gemi inşası, yüksek teknolojili ekipman üretimi, mikro elektronik, çip geliştirme, medya teknolojisi ve genetik mühendisliği dikkati çekenler örneklerdir. Antonov uçakları, KrAz Kamyonları birçok ülkeye ihraç edilmektedir.

1991 ‘den 2007 yılına kadar, Ukrayna kendi imkânlarıyla 6 uydu ve 101 fırlatma aracı yapmıştır. Ukrayna’da yapılan elektrikli ekipmanlar dünyada çok beğeni toplamaktadır. Güç istasyonu tribünleri, transformatörler, yüksek voltajlı cihazlar birçok ülkede kullanılmaktadır. Uluslar arası iletişim iyi derecede gelişmiştir.

#kievtarasshevchenkoüniversitesi #kievtarasşevçenkoüniversitesi #kievtıp #kievdetıp #ukraynadatıp #yurtdışındatıpeğitimi #kievtıpfakültesi #kiev #kievüniversiteleri #kievdeüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 1]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!