Kiev Beslenme Masrafları

Sağlıklı bir beslenme yurtdışında lisans eğitiminize daha iyi odaklanabilmenize yardımcı oluyor.

Kiev Beslenme Masrafları

Ukrayna’nın başkenti Kiev ekonomik yaşam koşulları ile de dikkat çekiyor. Son derece ucuz bir şehir olan Kiev’de öğrenci olmak bu nedenle sayısız avantaja da sahip olmak anlamına geliyor. Komünist sistemden ayrılan ve kendi bağımsızlığını ilan eden Ukrayna’da halkın alım gücü de düşük olduğundan fiyatlar buna göre belirleniyor. Kiev beslenme masrafları bu yüzden oldukça düşüktür ve ister restoranlarda, ister pazar ve marketlerde bütçeye uygun yiyecek almak, yemek mümkündür. Kiev’de bulunan veya gitmeyi düşünen Türk öğrenciler için beslenme için ayıracakları bütçe oldukça önemlidir. Öğrenciler kendi kazançlarını sağlayamadıkları için ailelerinin verdiği rakamlara uygun yaşamak zorundadırlar. Bu noktada Kiev beslenme masrafları düşük olduğundan gençler de ceplerinden fazla harcama yapmak zorunda kalmazlar.

Tam bir öğrenci şehri olan Kiev her açıdan ucuzdur. Şehirde ulaşım da, konaklama da kimsenin cebini yakmaz. Hatta çoğunlukla Türkiye’den bile ucuz bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. Kiev beslenme masrafları göz önüne alındığında Kiev’de kıymanın kilosu 5 Dolar civarındadır ve ülkemizdekinden oldukça düşüktür. Et fiyatları genel olarak düşük olduğundan gençler sağlıklı şekilde beslenebilirler. Tabi ki domuz eti yemek istemeyenler için belirtmek gerekir ki, Kievliler insanların görüşlerine, hayat tarzlarına saygılı olduklarından sattıkları etin ne olduğunu kesinlikle belirtirler. Bu yüzden herhangi bir endişe duymadan istediğiniz eti tüketme imkanı da bulabilirsiniz.

Kiev’de Yeme İçme Ucuzdur

Kiev’de yaşarken alacağınız bir ekmeğin fiyatı Türk parasıyla 50 kuruşa denk gelmektedir. İsrafın önüne geçilebilmesi için çoğu markette yarım ekmek satıldığını da görebilirsiniz. Böylece ihtiyaç fazlası almak zorunda kalmayanlar aynı zamanda israf da etmemiş oluyorlar. Kiev beslenme masrafları evde kalanlar için yapacakları alışverişe veya yurtta kalanlar, dışarıdan yiyenler için harcayacakları tutara göre değişkenlik gösterse de şehir genel manada ucuz olduğundan büyük farklılıklar oluşmaz. Kiev’de nispeten pahalı olan yiyecekler genellikle meyvelerdir. Türkiye’de bol bulunan nar, incir üzüm gibi meyveler ve hatta zeytin de Kiev’de yetişmediği için pahalı sayılabilir. Zeytinyağı da aynı şekilde ülkede zeytin yetişmediğinden dolayı pahalı gelebilir. Bunların dışında kalan yiyecekler pazarda veya markette hemen hemen aynı fiyatlara bulunabilmekte, öğrencilerin bütçelerine uygun şekilde, sağlıklı beslenmelerine neden olmaktadır.

Kiev’de öğrenci olacaksanız her konuda şanslısınız demektir. Kiev beslenme masrafları ve diğer harcamalarınız asla gözünüzü korkutmasın. Günlük yeme-içme masrafınız en fazla 4-6 Dolar arasında olacağından rahatlıkla yaşayabilirsiniz. Bunun dışında aylık ortalama 300-400 Dolar civarında harcayarak temel ihtiyaçlarınızı da giderebilirsiniz. Şehrin size sağlayacağı konforlu yaşam hakkında daha detaylı bilgi almak için size en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçebilirsiniz. Öğrencilik yıllarını daha başından planlayabilir, yetkililerin size vereceği bilgiler doğrultusunda aylık masraflarınızın ne olacağını da önceden görebilirsiniz. Konforlu, ucuz ve yüksek standartta eğitim almak, öğrencilik hayatınızı daha keyifli sürdürmek için hemen başvuru kontenjanlarından yararlanabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!