Ukrayna Para Birimi

Ukrayna Para Birimi

Yurtdışında Kiev’de lisans programlarında eğitim gören öğrenciler alışverişlerinde ve günlük hayatlarında para birimi olarak Grivna kullanmaktadırlar.

İçindekiler

Ukrayna Para Birimi

Grivna (UAH) = 100 Kopiyok (tekil-kuruş)’tur.
Banknotlar 200, 100, 50, 10, 5, 2, ve 1 Grivna çeşitliliğindedir. Bozuk paralar 50, 25, 10 ve 5 biçimindedir. Yabancı paralar caddelerdeki çok sayıdaki döviz bürolarında ya da bankalarda kolaylıkla bozdurulabilmektedir. Kredi kartları kolaylıkla kabul edilmemektedir. Sadece restoranlar ve oteller onları kabul edeceklerdir.
Uluslar arası ATM kartları birçok ATM’lerde çalışmaktadır. GSYİH 2008 yılında 198 milyar ABD Doları ve kişi başına düşen yıllık gelir de 4.322 ABD Doları olarak tahmin edilmiştir.

#kievtarasshevchenkoüniversitesi #kievtarasşevçenkoüniversitesi #kievtıp #kievdetıp #ukraynadatıp #yurtdışındatıpeğitimi #kievtıpfakültesi #kiev #kievüniversiteleri #kievdeüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!