Uluslararası İşbirliği

Uluslararası İşbirliği

Dünyada tanınan saygın üniversite Kiev üniversitesi prestijli birçok kurum ile uluslararası işbirliği yapmıştır.

İçindekiler

Uluslararası İşbirliği

Türkiye,tarihinden aldığı mirası olan Karadeniz’deki söz sahibi olma isteği ve bölgenin kendisi için önemi,Ukrayna ile olan ilişkilerinin temelini oluşturmaktadır.Osmanlı İmparatorluğu döneminde de bölgedeki tek rakibi olan Çarlık Rusya’nın bugünkü yerini alan Rusya Federasyonu,Ukrayna ile ilişkilerinde denge politikası da gütmektedir.Ayrıca Ukrayna’da Özerk Bölge olan Kırım meselesi de yine ikili ilişkilerin ana hatlarını oluşturduğu söylenebilir.

İkili ilişkilerinde hiçbir sorun yaşamadığı Ukrayna ile temaslara, 24 Ağustos 1991 tarihinde bağımsızlık kararı alan ve Aralık 1991’de yapılan bağımsızlık referandumunda % 90’ın üzerinde ‘evet’ oyuyla bağımsızlığı halkın çoğunluğu tarafından teyit edilen Ukrayna, 16 Aralık 1991 tarihinde Türkiye tarafından tanınarak başlanmıştır.

#kievtarasshevchenkoüniversitesi #kievtarasşevçenkoüniversitesi #kievtıp #kievdetıp #ukraynadatıp #yurtdışındatıpeğitimi #kievtıpfakültesi #kiev #kievüniversiteleri #kievdeüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!