Kiev Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi

Övünç duyacağınız iyi bir gelecek yaşamak için Kiev Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesinden eğitim alabilirsiniz.

Kiev Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi

Elektrik Mühendisliği en popüler mesleklerden biridir. Taban ve tavan puanları oldukça yüksek olan sayısal bir bölümdür. Bu bölümü kazanmak için ciddi bir çalışma yapmak gerekmektedir. Sıralamada yeterli önceliğe sahip olamayan öğrenciler sınava tekrar tekrar hazırlanmakta ve bu da sene kaybına sebep olmaktadır.

Elektrik teknikerliği mezunu olan meslek yüksek okulu öğrencileri ise çok daha zorlu bir süreçten geçmekte ve çoğu zaman imkansızı başarmanın mücadelesini vermektedirler. Öğrenciler 120 soruluk bir dikey geçiş sınavında zamanla yarışmakta sayısal ve sözel derslerden sorumlu tutulmaktadırlar. Sınav Türkçe, Matematik, Geometri, Sayısal ve Sözel Mantık derslerinden oluşmaktadır. Ülkemizde dikey geçiş üniversite kontenjanları da son derece azdır. Üniversitelerde sadece birkaç kişilik öğrenci alımı tercih sıralamaları ile gerçekleşmektedir. Bu nedenle birçok öğrenci açıkta kalmaktadır.

Tüm bunların dışında öğrenciler yurtdışında eğitim almayı tercih etmekte ve elektrik mühendisleri arasında ki yerlerini çok daha hızlı bir şekilde alabilmektedirler. Öğrenciler hedeflerini gerçekleştirmek için Ukrayna’da eğitimi tercih etmektedirler. Ukrayna eğitime önem veren ve 100 yıllık köklü üniversitelerinin sayısal çokluğu ile dikkatleri üzerine çeken bir ülkedir.

Türkiye ile arasında ki pozitif ikili ilişkiler de öğrencilerin rahat etmelerini sağlayacak niteliktedir. Bu nedenle Ukrayna üniversiteleri öğrencilerimiz açısından oldukça avantajlıdır. Ukrayna’ya Türkiye’den turist geçişleri sadece kimlik ile yapılabilir hale gelmiştir; pasaport dahi gerektirmemektedir. Bu sebeple öğrenciler elektrik mühendisliği dâhil olmak üzere ön koşulsuz öğrenci kabul eden Ukrayna üniversitelerini tercih etmektedirler.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yer alan Kiev Teknik üniversitesi mühendislik alanlarında en kaliteli eğitimleri sağlamaktadır. Burada elektrik mühendisliği eğitimi mevcuttur. Eğitim dili Rusçadır. Öğrenciler 1 yıl Rusça hazırlık eğitimi almaktadır. Öğrenciler üniversiteye lise diploması ile başvuru yapabilmekte ve hazırlık+4 yılda lisans eğitimlerini tamamlayabilmektedirler. Kiev Teknik Üniversitesi Türkiye’de tanınmaktadır.

Öğrenciler burada aldıkları diploma ile Türkiye’de çalışabilmektedirler. Sınav koşulsuz kayıt yaptıran öğrenciler ayrıca lisans tamamlama avantajından da yararlanabilmektedirler. Öğrenciler burada hazırlık eğitimini tamamladıktan sonra 2 yılda mezun olabilmektedirler. Böylece dikey geçiş sınavına girmeden elektrik teknikerliğinden elektrik mühendisliği bölümüne geçiş yapmakta ve uluslararası geçerliliği olan europass mavi diplomaya sahip olmaktadırlar. Hedeflerinden asla vazgeçmeyenlerin tercihi olan Kiev Teknik üniversitesi YÖK tarafından tanınmakta ve Türkiye’de diploma denkliği sağlanabilmektedir.

Elektrik Mühendisliği Başvuru Şartları

Kiev Teknik üniversitesi başvuruları için lise diploması yeterlidir. Önlisans mezunları ise Önlisans diplomaları ile kayıt yaptırabileceklerdir. Eurostar Yurtdışı eğitim Ukrayna üniversiteleri kayıt ofisi olarak hizmet vermektedir. Öğrenciler yılın 12 ayı başvurularını bizler aracılığı ile gerçekleştirebilmektedirler. Kiev Teknik üniversitesi elektrik mühendisliği öğrencilerinden biri olabilmek için hemen harekete geçin ve siz de kayıt işlemlerinizi yaptırarak üniversite eğitiminize başlayın. Kiev Teknik Üniversitesi sayesinde hedefinize emin adımlarla yürümenin keyfini çıkartın. Geleceğin elektrik mühendisleri arasında ki yerinizi bugünden ayırtın.

#ukraynaelektrikmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadaelektrikmühendisliği #ukraynamühendislik #elektriklisanstamamlama #mühendislikdikeygeçiş #yurtdışındamühendislik #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!