Kiev Alışveriş Merkezleri- Kiev Festivalleri

Kiev Alışveriş Merkezleri – Kiev Festivalleri

Boş zamanlarını Ukrayna’da eğitim süresince en iyi şekilde değerlendirmek isteyen öğrencilerin en fazla ziyaret ettikleri yerler arasında Kiev alışveriş merkezleri yer alıyor.

Kiev Alışveriş Merkezleri – Kiev Festivalleri

Doğu Avrupa’nın en fazla turist çeken şehri Kiev Ukrayna’nın başkentidir. Tarih ve kültürle harmanlanan bir coğrafyada bulunmasının yanı sıra, ülkenin en iyi eğitim kurumlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Son yıllarda yıldızı giderek yükselen Kiev aynı zamanda sosyal ortamları, festivalleri, ucuz yaşam koşulları ile de herkesi cezp ediyor. Şehirde zaman geçirmek her anlamda keyiflidir. Hem Kiev halkı, hem de misafirler Kiev alışveriş merkezleri ve meydanlarda bolca dinlenip alışveriş yapmaktadırlar.

Hangi Alışveriş Merkezlerine Gidilir?

Kiev alışveriş merkezleri içinde de popüler olanları vardır. Özellikle şehrin en popüler caddesi olan Kreshchatik Caddesi aynı zamanda alışveriş cennetidir diyebiliriz. Uzunluğu 1100 metre olan caddede her türlü alışveriş imkanı bulunmaktadır. Özellikle hafta sonları ve bayram zamanlarında cadde trafiğe kapatılmaktadır. Oldukça kalabalık ve turistlerin en fazla bulunduğu bir cadde olduğu için herkesin ihtiyacına yönelik alışveriş imkanları da sunulmaktadır. Bu cadde dışında Kiev’de başka alışveriş mekanları ve fırsatları da vardır. Özellikle şehrin en popüler yerlerinden biri olan Globus Yer altı Çarşısı alışveriş yapmayı sevenlerin sıklıkla uğradığı yerlerin başında gelir. Yeraltında çok sayıda dükkanla işletilen çarşı aynı zamanda caddeler arasında bir bağlantı olduğundan herkesin uğrak yeri haline gelmiştir. Turistik eşyalarla dolu olan çarşı aynı zamanda öğrencilerin de en çok alışveriş yaptığı, uygun fiyatlı yerlerden biridir.

Kiev alışveriş merkezleri içinde turistlerin ve yerli halkın en çok gittiği yerlerden arasında Frushet, Mandarrin Plaza, City Center, Billa ve Metrograd da bulunmaktadır. Buralarda her bütçeye uygun her türden alışveriş yapmak mümkündür.

Festivaller Şehri Kiev

Alışveriş dışında şehre hareketlilik katan unsurlardan biri de festivallerdir. Kiev festivalleri yıllardır yoğun katılım alan son derece eğlenceli, kültürel aktivitelerdir. Dini günleri de kapsayan festivallerin bazıları yerel halkın ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmektedir. Şehrin tüm festivalleri ülke dışından da takip edilmekte ve yoğun katılım içermektedir. Kiev festivalleri için bir sıralama yapacak olursak ilk olarak tüm Avrupa ülkelerinde ilgiyle karşılanan ve katılım gösterilen Kiev moda haftasını sayabiliriz. Moda evlerinin ve modacıların kreasyonlarını tanıttıkları moda haftası hem çok renkli anlara sahne olmakta, hem de yerel halkın ilgisini çekmektedir.

Her yıl düzenli olarak 29 Mayıs’ta başlayan bisiklet günü de hem şehirden, hem de diğer kentlerden yoğun katılımla gerçekleşir. Aynı zamanda Mayıs ayının son haftasına gelindiğinde Kiev günü kutlandığından bu festivaller oldukça kalabalık geçer. Mayıs ayı Kiev festivalleri için oldukça yoğundur zira aynı zamanda Kiev fotoğrafçılık fuarı da vardır. Yaz süresince ara verilen festivallere sonbahar itibariyle yeniden başlanır. Eylül ayındaki Reklamcılık Fuarı da iş dünyası için oldukça önemlidir.

Sayısız etkinliğin, festivalin olduğu Kiev, hem alışveriş merkezleri ile hem de üniversite eğitimleriyle herkesin gözdesi durumundadır. Siz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek bu şehrin tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!